تنی پور از تولید و توزیع هزار و ۲۰۰ عدد ماسک از سری برنامه های جنبی نخستین جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر در مرکز دهستان شمیل شهرستان بندرعباس خبرداد.


 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، مدیرکانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) اظهار داشت: با توجه به شیوع کروناویروس و تاکید وزارت بهداشت بر لزوم استفاده از ماسک جهت جلوگیری از ابتلاء به بیماری کووید 19 و همچنین عدم دسترسی روستاییان به تهیه ماسک های بهداشتی، کانون فرهنگی و هنری انصارالحجه (عج)، طرح تولید ماسک را در دستور کار خود قرار داد.

 وی افزود: این کانون با بهره گیری از ظرفیت خواهران جهادی و حافظان سلامت دهستان شمیل، اقدام به راه اندازی کارگاه های خانگی و تولید و توزیع بیش از 1200عدد ماسک در ایام ماه مبارک رمضان بین روستاییان کرد.

 مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) دهستان شمیل شهرستان بندرعباس با بیان اینکه مواد اولیه این ماسک ها توسط خیرین تهیه شد، گفت: 14 نفر از خواهران جهادی در قالب کارگاه های خانگی این ماسک ها را تولید کردند. 

وی افزود: کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(ع) به عنوان مجری برگزاری نخستین جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر، ماسک های تولیدی را در قالب پک های پنج تایی بسته بندی و به صورت رایگان بین اهالی توزیع کرد.

 گفتنی است؛ دهستان شمیل میزبان نخستین جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر است که اختتامیه این جشنواره بعد از بهبود شرایط کشور نسبت به شیوع بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -