کارگاه مجازی قصه گویی از ویژه برنامه های جانبی نخستین جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر با حضور خانم کلر ژوبرت، نویسنده و تصویر گر مطرح کودک به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، نخستین کارگاه مجازی قصه گویی از سری برنامه های جانبی جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و انجمن قصه زیر گنبد کبود شهرستان سیرجان و با حضور «کلر ژوبرت» نویسنده و تصویرگر داستان های کودک برگزارشد .

 این کارگاه در راستای برنامه های جانبی جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر که به میزبانی کانون فرهنکی انصارالحجه (عج)روستای شمیل هرمزگان بر گزار می شود؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت در اجرای کارگاه های حضوری به صورت مجازی و با حضور جمع زیادی از قصه گویان مطرح کشوری و همچنین جمعی از مادران قصه گو برگزار شد.

 شرکت کنندگان در این گفتگوی مجاری سئوالات خود را در خصوص نوشتن داستان های مناسب کودک و نوجوان و همچنین شیوه ها و تکنیک های قصه گویی را در مدت بک ساعت کارگاه مجازی به صورت پرسش و پاسخ ارائه کردند.

 قرار است انجمن قصه زیر گنبد کبود شهرستان سیرجان استان کرمان با مدیریت فرزانه ابران نژاد چندین کارگاه قصه گویی مجازی را با حضور نویسندگان مطرح کشور برگزار کنند.

 «کلر ژوبرت» نویسنده فرانسوی در سال 1961(1340خورشیدی )در پاریس متولد شد و دوران کودکی را در آنجا گذراند؛ در سن 19سالگی به دین اسلام گروید و مسلمان شد و از سال 1362با همسرش که ایرانی است ساکن ایران شد؛ او لیسانس علوم تربیتی، فوق لیانس ادبیات کودک (از راه دور از دانشگاه لومان فرانسه) و تحصیلات سطح دو حوزوی دارد.

 وی 20 کتاب به زبان فرانسوی و 60 کتاب به زبان فارسی به چاپ رسانده که راز پاپاپا (داستان تخیلی با مفهوم قرآنی) هدیه بادامک، خداحافظ راکون پیر، مجموعه داستان های شکر خدا، مسابقه تونل کنی از جمله کتاب های این نوبسنده در حوزه کوک است.

 نخستین جشنواره ملی قصه گویی روستا و عشایر که قرار بود فروردین ماه به میزبانی روستای شمیل هرمزگان برگزار شود به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد و دبیرخانه جشنواره کماکان در حال دریافت آثار است؛  اختتامیه این جشنواره بعد از شرایط مناسب در پساکرونا برگزار می شود.

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -