دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۰:۰۰
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری مشکات گفت: بزرگترین نقطه قوت ملت ایران همدلی و همیاری مومنانه است که در سختی‌ها هرگز برادران دینی خویش را تنها نگذاشته‌اند. 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، ضرورت انفاق و احسان در جامعه و ثمرات آن، چنانچه در منابع دینی ما نیز آمده، صدقه و انفاق بلا و مشکلات را دفع می‌کند و یکی از اقدامات خوبی که در دوران بحرانی کورنا به فرمان مقام معظم رهبری، توسط بچه‌های مومن و انقلابی مساجد کشور در حال اجراست؛ رزمایش کمک مومنانه می‌باشد.

 مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری مشکات روستای قرطاول از توابع شهرستان مراغه در تکمیل سخنان خود با اشاره به نقش این کانون در رزمایش کمک مومنانه، افزود: اهالی روستا با نیتی پاک و مخلصانه در لبیک به ندای حضرت آقا در حد توان و بضاعت خویش، حدود ۵ میلیون تومان وجه نقد برای این طرح انفاق کردند که با مدیریت بچه‌های کانون، صرف تهیه بسته‌های معیشتی نیارمندان شد.

 وی با ابراز خرسندی از مشارکت بالای اهالی روستا و هیأت امناء مسجد امام زمان(عج) در این رزمایش گفت: این انفاق که از برنج - مرغ - روغن - ماکارونی - مواد شوینده و بهداشتی - قند و چای و دیگر اقلام ضروری تشکیل شده بود؛ چند روز پیش پس از بسته بندی در یک سنت حسنه به صورت شبانه و مخفی به درب منازل ۲۰ نفر از نیازمندان روستا ارسال شد.

 رزمی در ادامهء سخنان خود با تشکر از همکاری صمیمانهء بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: با همیاری پایگاه مقاومت و کانون‌های رضوی و مشکات مسجد امام زمان(عج) قصد داریم مرحلهء دوم این رزمایش را در شبهای قدر اجرا کنیم که به امید خدا و همت بالای خیرین و اهالی روستا سطح کمی و کیفی این انفاق افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

 وی در پایان با تاکید به اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی نظام سلامت در کنار فعالیتهای معنوی اضافه کرد: برای جذب بالای مشارکت عمومی طرح جایگزین افطاری و کمک مومنانه را با اهالی روستای قرطاول در میان گذاشته‌ایم که خوشبختانه استقبال خوبی نیز در پی داشته است و امیدواریم با توجه به جمعیت ۲هزار نفری روستا بتوانیم حداقل یک‌بار تمام نیازمندان منطقه را در ماه مبارک رمضان از این انفاق بهرمند سازیم.

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -