حجت الاسلام همت پور با اشاره به جشنواره ملی مدهامتان روستایی به میزبانی خوزستان گفت: در این جشنواره ۷۰ شرکت کننده از ۲۰ استان کشور به رقابت می پردازند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی فهما، حجت الاسلام مرتضی همت پور اظهار کرد: اولین جشنواره ملی قرآنی مدهامتان ویژه روستائیان و عشایر سراسر کشور به میزبانی استان خوزستان در شهر منتظران دزفول آغازبه کار ‌کرد.

دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی قرآنی مدهامتان تصریح کرد: ۷۰ شرکت کننده از ۲۰ استان کشور در این جشنواره ملی در سه رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و اذان با هم رقابت می کنند.

وی افزود: در مراسم اختتامیه این جشنواره که فردا (شنبه ۲۲ آذر) با حضور حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور برگزار می شود، در هر رشته از سه نفر برگزیده تقدیر می شود.

مدیر ستاد کانون های مساجد خوزستان اضافه کرد: اولین جشنواره قرانی روستائیان و عشایر در سطح بالایی برگزار می شود و با توجه به حضور داوران بین المللی و کشوری رقابت بین شرکت کنندگان نزدیک و سخت است.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را کشف استعدادهای قرآنی عنوان کرد و ادامه داد: جشنواره مدهامتان اولین بار است که ویژه روستائیان و عشایر برگزار می شود و امیدواریم با برگزاری این دوره جشنواره شاهد کشف استعدادهای قرآنی در بین روستائیان و عشایر باشیم.

پایان پیام/

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -