شیرازیان از اجرای طرح «نذر کتاب» در کانون‌های مساجد استان خراسان شمالی، گفت: جمع‌آوری کتب فرسوده، تبادل کتاب و اهدای کتاب به مساجد روستایی ذیل این طرح انجام می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از شبستان گفت: از اجرای طرح «نذر کتاب» در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی، بر اساس این پویش مردمی، اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد و کتابداران مساجد استان خراسان شمالی در حوزه کتاب و کتابخوانی در پنج محور فعالیت می کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی، بیان کرد: اهدای کتاب به مساجد روستایی، اهدای کتاب در گردش، اجرای طرح «آدینه کتاب»، جمع آوری کتاب های فرسوده و نیز اجرای طرح «کوله پشتی کتاب (تبادل کتاب به صورت خانه به خانه)» ذیل طرح نذر کتاب انجام می شود.

وی تصریح کرد: همزمان با 18 اسفند، سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد از کتابداران فعال در پویش نذر کتاب تقدیر به عمل می آید.

شیرازیان در ادامه به اعلام فراخوان همایش «سیره و سبک زندگی امام محمد باقر(ع)» اشاره کرد و گفت: شرکت کنندگان در این فراخوان باید در محورهای سیره و منش زندگی امام باقر(ع) و اقتصاد مقاومتی در سبک زندگی امام محمد باقر(ع) آثارشان را ارسال کنند و در ماه رجب همزمان با ولادت آن حضرت(ع) از برگزیدگان تقدیر می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی همچنین به اجرای طرح «مسجد، مدرسه و منزل» اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح تلاش می شود، زمینه حضور دانش آموزان در برنامه های مساجد تقویت شود.

شیرازیان در پایان خاطرنشان کرد: مسابقه «گام دوم انقلاب»، اجرای طرح «شنبه ها با کتاب» و برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی فهما (پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران) از دیگر برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی است.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -