مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره هنرمندان دوستدار کتاب روستاها و عشایر خراسان شمالی همزمان با میلاد رسول مکرم اسلام و امام جعفر صادق علیه السلام و روز کتاب و کتابخوانی در روستای ارکان بجنورد برگزار شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ مراسم جشن میلاد رسول مهربانی، حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله وسلم) و سلاله پاکش امام جعفر صادق (علیه السلام) در سالن ورزشی روستای ارکان از توابع شهرستان بجنورد با حضور تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی و نیز بزرگان این روستا برگزار شد و در آن برگزیدگان بخش های مختلف نخستین جشنواره هنرمندان دوستدار کتاب روستاها و عشایر این استان  معرفی و تقدیر شدند.

مهندس علی اکبری، نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم، از تلاش فعالان فرهنگی و مسجدی روستای ارکان قدردانی کرد و گفت: بی شک لازم به توضیح نیست چرا که قابلیت ها و برتری های فرهنگی روستای ارکان مشهود و با درخشش و برگزیده شدن در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران در اسفند ماه 97 این موضوع در عمل ثابت شده است.

وی به قابلیت های موجود در روستای ارکان در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و البته ورزشی اشاره و با طمأنینه و ثبات کلام تأکید کرد: لازم است کمبودها و نیاز های این روستا همچون راه اندازی کتابخانه عمومی و نیاز اجرایی شدن طرح توسعه روستایی در آن با تلاش مسئولان رفع شود.

وی در ادامه تصریح کرد: عدم اجرای طرح توسعه روستا در ارکان هم اکنون سبب در مضیقه ماندن جوانان برای ساخت مسکن شده و این نیاز با توجه به نزدیکی این روستا به مرکز استان و شهر بجنورد، باعث مهاجرت ناخواسته جوانان از روستا به شهر می‌شود که مشکلات و آسیب های اجتماعی هم برای روستا و هم برای شهر  به دنبال خواهد داشت.

مهندس اکبری ضمن قدردانی از شورای روستاو دهیاری آن، خواست از قابلیت های موجود بهره برده و مشکلات فرهنگی و اجتماعی آن را از مسئولان ذیربط مطالبه  کنند.

در این مراسم که با پیاده روی خانوادگی و مراسم قرعه کشی ویژه مردم روستا آغاز شد، اسامی برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره هنرمندان دوستدار کتاب، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اعلام و با اهداء لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به شرح ذیل قدردانی شد:

* گلیم بافی و قالیبافی:

«مریم گریوانی» به عنوان نفر اول برگزیده، «عصمت رجبی» رتبه دوم و «محبوبه نعمتی» و "حسین خسروی» نیز به طور مشترک حایز رتبه سوم شدند.

* عروسک بافی:

«مرضیه نجفی»  رتبه اول، «زهره فرخی» رتبه دوم  و «عفت صفاری» نیز به عنوان رتبه سوم معرفی شدند.

*نقاشی روی پارچه:

«فاطمه رضایی» حایز رتبه اول، «زهرا ایمانی» حایز رتبه دوم و «فاطمه عزیزی» و «رقیه پاکدین» نیز به تشخیص داوران به عنوان رتبه های سوم برگزیده شدند.

*نقاشی روی کاغذ:

در این بخش «اشرف ارحامی» نفر اول، «مهدیه فرحدل» و «محدثه فرحدل» به طور مشترک رتبه دوم و «زهرا حسین زاده» هم رتبه سوم را کسب کرد.

*بخش آزاد:

«معصومه عباس زاده» نفر اول، «رستمی» نفر دوم  و «وجیهه اسفیدانی» و «زهرا مرحمتی» نیز هر دو سوم شدند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -