حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با بیان‌اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزو نهادهای برتر در حوزه روستا و عشایر است، گفت: باید سامانه‌ای برای اطلاع‌رسانی دقیق‌تر، بیشتر و بهتر فعالیت های وزارتخانه در حوزه روستا و عشایر راه‌اندازی شود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی» در سومین نشست شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که امروز (چهارشنبه، اول آبان ماه) در محل ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد با اشاره به جایگاه خوب و ممتاز این شورا در بررسی های نهاد ریاست جمهوری، گفت: این موفقیت حاصل تلاش همه دستگاه های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه است و انتظار می رود نمایندگان این دستگاه ها از این پس توجه ویژه تری به حوزه روستا و عشایر داشته باشند زیرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت های خوب و گسترده ای در این حوزه دارند.

دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ما تاکنون اطلاع رسانی و عرضه خوبی درباره فعالیت هایمان در حوزه روستا و عشایر نداشتیم. با وجود این طبق اعلام نهادهای رسمی ما جزو 4- 5 نهاد برتر کشور در این حوزه معرفی شدیم، بنابراین باید سامانه ای برای اطلاع رسانی دقیق تر، بیشتر و بهتر فعالیت هایمان در حوزه روستا و عشایر راه اندازی شود.

وی اضافه کرد: سیاست گذاری جزو وظایف شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه وظیفه اصلی ما ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف و تبلیغ درست فعالیت هایمان با حوزه روستا و عشایر است.

دکتر ارزانی با بیان اینکه وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی کارهای زیادی در حوزه های مختلف از جلمه نماز، مسجد، حج، زیارت، سینما و غیره انجام داده است که از این منظر وظایف آن بیشتر از سایر وزارتخانه ها است، تاکید کرد: متاسفانه، اطلاع رسانی و عرضه خوبی در مورد این همه فعالیت انجام نشده است و تاکنون شاید از 30- 40 درصد فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه روستا و عشایر اطلاع رسانی شده است.

وی با اشاره به کارهای فاخری که در بسیاری از روستاهای کشورمان انجام می شود، گفت: بسیاری از دغدغه هایی را که ما در شهر داریم در روستاها وجود ندارد؛ بنابراین باید برنامه ریزی و اجرای طرح های مختلف برای روستاییان مطابق مشخصات این قشر از جامعه باشد.

دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت های بسیاری در این بخش ها وجود دارد که باید بیش از گذشته در حوزه روستا و عشایر فعال و به کار گرفته شوند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -