يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰:۰۰

امید از برگزاری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در بیرجند خبر داد و گفت: دو هزار و ۴۸۰ پروژه روستایی با اعتبار ۷۱۴ میلیارد تومان در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه روستا و عشایر به نقل از شبستان، «محمد امید» در نشست خبری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که در بیرجند خراسان جنوبی برگزار می شود، گفت: دو هزار و 480 پروژه ها با اعتباری بالغ بر 714 میلیارد تومان به مناسبت روز ملی روستا در سطح کشور به بهره برداری می رسد.

معاون توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات انجام شده در مناطق روستایی گفت: 392 روستا به شبکه ارتباط رادیویی و تلفن همراه متصل شده اند، 54 راه روستایی آسفالت شده، خدمات امور عشایری در 15 روستا در حال انجام است و به 157 روستا برق رسانی شده است.

وی با بیان اینکه روستاها امروز از نظر زیرساختی در شرایط خوبی هستند، گفت: 73 درصد شبکه راه های روستایی آسفالته اند که یازده درصد آن در دولت دوازدهم انجام شد.

امید با بیان اینکه 29 هزار روستا گازرسانی شده اند که معادل 75 درصد روستاهای کشور است، تصریح کرد: 80 درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت گاز برخوردار شده اند و پیش بینی می شود تا پایان دولت دوازدهم 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از گاز برخوردار شوند.

معاون توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه 36 هزار و 300 روستا به شبکه اینترنت وصل هستند، گفت: این میزان به معنای آن است که 93 درصد روستاهای کشور به شبکه اینترنت وصل هستند.

وی با بیان اینکه 35 درصد خانه های روستایی مقاوم سازی شده اند، گفت: از 20 هزار میلیارد تومانی که به دهیاری های کشور داده شده، 17 هزار تومان مربوط به دولت دوازدهم بوده است.

امید تعداد روستاهای برخوردار از آب آشامیدنی را 35 هزار روستا عنوان کرد و گفت: 45 درصد تعداد روستاهای برخوردار از آب آشامیدنی رشد داشته اند.

وی با بیان اینکه طرح هادی روستایی در 34 درصد روستاها انجام شده بود که این میزان به 47 درصد رسید، افزود: 56 هزار واحد آموزشی در روستاها داریم و تعداد مراکز ورزشی در روستاها از 1900 به 2400 مرکز ورزشی رسیده است.

معاون توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه 937 سالن ورزشی در مناطق روستایی داریم، افزود: در بخش گاز روستایی به صورت هفته ای، هفته ای 47 روستا به شبکه گاز متصل می شوند و هفته ای 30 روستا به شبکه آب روستایی و 25 روستا به شبکه برق متصل می شوند.

امید با بیان اینکه وزارت ارتباطات تعهد کرده است که هفته ای 99 روستا به شبکه اینترنت متصل شود، گفت: علیرغم همه اقدامات انجام شده با کاهش جمعیت روستایی مواجه هستیم، بنابراین باید با زیرساخت های فراهم شده اشتغال روستایی مورد هدف قرار گیرد که دولت دوازدهم نیز در این راستا حرکت می کند.

امید با بیان اینکه 1500 میلیارد تومان پروژه اشتغال روستایی با ایجاد سه هزار اشتغال همزمان با روز ملی روستا و عشایر افتتاح خواهد شد، گفت: حدود هشت تفاهم نامه 15 مهر ماه امضا خواهد شد که چهار تفاهم نامه به صورت مستقیم برای بهبود شرایط خراسان جنوبی در بخش تسهیلات، آب رسانی و بیمه روستایی خواهد بود و مابقی تفاهم نامه ها به صورت کشوری خواهد بود.

معاون توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای استان خراسان جنوبی در کشور در بخش روستایی خبر داد و گفت: معاون اول رییس جمهور وزرای نیرو، اقتصاد و کار در همایش روز ملی روستا و عشایر که 15 مهر ماه در بیرجند برگزار می شود، حضور خواهند داشت.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -