شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۸:۰۰
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از اجرای رویداد استارت آپ روستایی با هدف توسعه پایدار روستاها در سایه توانمندسازی، ایجاد اشتغال پایدار و اقتصاد پویا در ۶ استان کشور خبر داد.

به گزارش سایت فرهنگ روستا به نقل از شبستان، سیدابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در نشست خبری از اجرای رویدادهای استارت آپی روستایی کشور خبر داد و گفت: استارت آپ های روستایی در شش منطقه کشور برگزار می شود.

وی با بیان اینکه اولین استارت آپ روستایی به میزبانی استان قزوین 10 تا 13 شهریور و در دانشگاه آزاد باراجین برگزار خواهد شد، افزود: استان های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان و قزوین در این دوره از استارت آپ حضور خواهند داشت.

رضوی با بیان اینکه استارت آپ ها برای ایران بخشی نو و جدید است شاید هنوز تعریفی از استارت آپ در کشور ارایه نشده باشد، اظهار داشت: در راستای رسالت دستیابی به توسعه پایدار اشتغال روستایی با هدف توانمندسازی، ایجاد اشتغال پایدار و اقتصاد پویا در روستاها مبتنی بر شناسایی ظرفیت روستاها و بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط ستاد «کسب و کارهای آینده روستا» در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، مقرر شد ۶ رویداد استارت آپی روستایی در ۶ منطقه کشور اجرا شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: استارت آپ ها در روستاها کار جدید و نوپایی است و امیدواریم از محل عملیاتی کردن این شرکت ها خدمات بیشتری به مردم ارایه دهیم.

رضوی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار و پویایی باید حرکت جمعی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: گردشگری، کشاورزی، بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات، تولیدات دانش بومی از جمله مواردی است که در اولویت قرار دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه استفاده از دانش بومی در اولویت‌ استارت آپ های روستایی است، افزود: محیط زیست یکی از مسایل مهم در این استارت آپ ها می باشد.

رضوی بازاریابی و فروش محصولات روستاییان را موضوع مهمی عنوان کرد و گفت: اینترنت پرسرعت در روستاها را به صورت جدی پیگیری کرده ایم چرا که اقتصاد روستا را فعال کرده و برای روستاییان و عشایر درآمد ایجاد می کند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح کرد: اینترنت پرسرعت نه تنها یک تهدید نیست بلکه ابزار اشتغال زا، درآمدزا و راحت برای روستاییان می باشد.

رضوی تاکید کرد: هرچه در اقتصاد کشور مردم خودشان تصمیم گیر و عمل کننده باشند به سود مردم و اقتصاد کشور است.

وی در ادامه با اشاره به هفته دولت گفت: دولت باید به گونه ای کار کند که مردم هفته دولت را گرامی بدارند و مجری برنامه های هفته دولت باشند.

رضوی با بیان اینکه دولت باید حرف مردم را در تجمعات رسمی بشنود، خاطرنشان کرد: معتقدم در هفته دولت‌، دولتی ها نباید از خود تعریف کنند بلکه باید خودشان را نقد کنند و مردم از آنها تعریف کنند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -