جلسه هماهنگی و هم اندیشی برگزاری چهارمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب با حضور مدیران فعال کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی خراسان شمالی برگزار شد.
به گزارش سایت فرهنگ روستا به نقل از شبستان، جلسه هماهنگی و هم اندیشی برگزاری چهارمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب با حضور مدیران فعال کانون های فرهنگی و هنری 9 روستای استان خراسان شمالی برگزار شد.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان شمالی در این جلسه گفت: هدف از برگزاری این جشنواره حمایت از اقدامات انجام شده در حوزه کتاب و کتابخوانی و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری که با مشارکت مردم و فعالان در این حوزه در روستاها صورت گرفته و یا در آینده انجام می شود و نیز معرفی فعالیت های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتابخوانی است.

وی توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت فرهنگ مطالعه و نیز برنامه ریزی فرهنگی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و گنجاندن کتاب در این برنامه ها را به اهداف برگزاری این جشنواره افزود.

شیرازیان، بیان کرد: دو روستای "قلعه خان" از توابع مانه و سملقان و "طبر" از توابع جاجرم پیش از این و در سال های گذشته به عنوان روستاهای برتر دوستدار کتاب معرفی شدند.

گفتنی است، تأکید بر ارائه طرح های ابتکاری، خلاقانه، نو و قابل اجرا برای تمام سنین در روستاها، اهمیت مشارکت نهادها و فعالان روستایی اعم از شورای اسلامی روستا، دهیاری، کتابخانه و کانون، پایگاه بسیج، تشکیل دبیرخانه جشنواره روستای دوستدار کتاب، اجرای طرح اهداء کتاب و ترویج فرهنگ نذر کتاب، برگزاری مسابقات کتاخوانی، اجرای طرح ایستگاه دانایی، ارسال کتاب به درب منازل از جمله پیشنهادات و به عنوان نمونه طرح های قابل ارائه به جشنواره روستای دوستدار کتاب در این جلسه مطرح شد.
عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -