مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از فعالیت ۷۵ کتابخانه عمومی در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان در مناطق روستایی و شهری خبر داد.
به گزارش سایت فرهنگ روستا، حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، اظهار کرد: ستاد گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در محل دبیرخانه کانون‌های مساجد تشکیل‌شده است.

وی، بابیان اینکه در هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌های متنوع فرهنگی در راستای ترویج سنت حسنه مطالعه در سطح کانون‌های مساجد این استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی با محوریت امربه‌معروف و نهی از منکر، اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی و باز کانون‌های مساجد، تجلیل از کتابداران کتابخانه‌های عمومی کانون‌ها، برگزاری همایش کتابداران کانون‌های مساجد و همچنین تجدید میثاق کتابداران با آرمان‌های شهدا از برنامه‌های این هفته خواهد بود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: در حال حاضر 75 باب کتابخانه عمومی مجوز دار در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری این استان فعالیت دارند که هرکدام این کتابخانه‌ها دارای بیش از 5 هزار جلد کتاب هستند و در طول ایام سال پذیرای جوانان و نوجوانان علاقه‌مند به کتاب و کتاب‌خوانی هستند.

حجت‌الاسلام چراغی پور، با بیان اینکه 141 کتابخانه باز نیز در سطح مساجد فعالیت دارند، یادآور شد: همچنین در سطح کانون‌های مساجد استان کتابخانه‌های باز به‌صورت یک قفسه در سطح مساجد فعالیت دارند که در این کتابخانه‌ها، کتاب‌های دینی و فرهنگی و مذهبی در اختیار نمازگزاران و جوانان و نوجوانان گذاشته می‌شود که در اکثر کانون‌های فرهنگی و هنری سطح استان فعال است.

وی، در ادامه بابیان اینکه دین مبین اسلام، ائمه اطهار (ع) و بزرگان دینی تأکید فراوانی در راستای مطالعه و تحصیل علم در بین جوامع اسلامی داشته‌اند، ابراز کرد: به‌طورقطع کتاب سرچشمه دانایی و آگاهی است و باید در این راستان در بین جوانان و نوجوانان فرهنگ‌سازی شود که کانون‌های مساجد استان در این زمینه تلاش‌های گسترده‌ای داشته است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، بابیان اینکه حمایت‌ها و مساعدت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های مساجد به‌عنوان نهاد مکمل کتابخانه‌های عمومی و در راستای اهداف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و به‌منظور ارتقاء سطح علمی و فرهنگی اقشار جامعه مسجد به‌ویژه جوانان و نوجوانان در سطح کشور موردتوجه و اقبال خاص قرارگرفته است.

وی، گفت: در حال حاضر بیش از 28 هزار نفر عضور کتابخانه های مخزن دار در سطح مساجد هستند، افزود: در حال حاضر بیش از 49 هزار جلد در سطح کتابخانه های عمومی، مخزن دار و باز کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام فعالیت دارند.

گفتنی است، در هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مجوز فعالیت تعدادی از کتابخانه عمومی مخزن دار کانون‌های مساجد این استان در مراسمی با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان اعطا خواهد شد.
عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -