مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان تاسیس کتابخانه در مساجد مناطق روستایی را اولویت ستاد عالی کانون های مساجد کشور دانست و گفت: ۱۴۴ باب کتابخانه معادل ۵۹ درصد در مساجد روستایی مستقر هستند.
به گزارش سایت فرهنگ روستا، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه و نقش کانون های مساجد گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی از راه های گسترش فرهنگ است.

وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه در استان اذعان کرد: در این راستا کانون های فرهنگی و هنری مساجد با راه اندازی کتابخانه در مساجد نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی به ویژه در مناطق روستایی دارند.

پورابراهیم با بیان اینکه تا کنون موفقیت‌های خوبی در کتابخانه های مساجد حاصل شده است افزود:۲۴۵ باب کتابخانه در مساجد سراسر استان دایر می باشد که از این تعداد ۱۰۱ کتابخانه در مساجد شهری دایر شده است.

وی تاسیس کتابخانه در مساجد مناطق روستایی را اولویت ستاد عالی کانون های مساجد کشور دانست و گفت: ۱۴۴ باب کتابخانه معادل ۵۹ درصد در مساجد روستایی مستقر هستند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان اذعان کرد: از این تعداد ۵۵ کتابخانه در شبستان مساجد(باز) دایر شده و ۴۷کتابخانه بسته و به صورت مخزن دار فعالیت می کند.
عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -