تفاهم نامه «اجرای برنامه ملی گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصادمقاومتی در قالب پروژه تشکیل تالارهای گفتگوی اقتصادمقاومتی در ۲۰۰ روستای دارای کانون فرهنگی هنری مسجد منتخب استان کرمان»امضا شد.

به گزارش سایت فرهنگ روستا به نقل از شبستان، محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در جلسه انعقاد تفاهم نامه «اجرای برنامه ملی گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصادمقاومتی در قالب پروژه تشکیل تالارهای گفتگوی اقتصادمقاومتی در 200 روستای دارای کانون فرهنگی هنری مسجد منتخب استان»میان این اداره کل و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد با دفتر امور روستایی و عشایری استانداری بیان داشت: این اداره کل امسال 5 پروژه در قالب برنامه های اقتصادمقاومتی از جمله چاپ ویژه نامه، آغاز تدوین یک کتاب، جشنواره رسانه های دیجیتال با موضوع کسب و کار، استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی و یک طرح پژوهشی را در دستور کار دارد.

 

 

وی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در 200 روستای استان کرمان را پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و افزود: برای گفتمان سازی این موضوع و تولید محتوا در این زمینه هر یک از دستگاه ها وظایفی دارند و تنها وظیفه دستگاه های فرهنگی نیست.

 

علیزاده ظرفیت بزرگ کانون های فرهنگی هنری مساجد از جمله پراکندگی آنها در سطح استان را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه از 632 کانون فرهنگی هنری در شمال استان کرمان 300 کانون روستایی و عشایری است؛ بر گسیل دادن فعالیت های فرهنگی به روستاها تأکید کرد و اظهار داشت: نسبت به روستاها در سالهای اخیر کمتر توجه شده اما در دولت یازدهم و دوازدهم این موضوع مورد توجه است.

 

وی گفتمان سازی اقتصادمقاومتی و ایجادتالارهای گفتگو در این زمینه را در تغییر باور مردم روستا بعنوان قشر مولد در کشور، بسیار تأثیرگذار ارزیابی کرد و هماهنگی بین حوزه فرهنگ و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری را کمک به تسریع روند اجرای تفاهم این تفاهم نامه دانست و بر همکاری دهیاری ها و شوراها نیز تأکید کرد.

 

سید جواد اوحدی؛ مدیردفتر طرح و برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان هم بیان داشت: مردمی سازی اقتصادمقاومتی یکی از ارکان مهم و اساسی این مسئله است و در کنار فعالیت های اجرایی توسط دولت، این باور عمومی باید تقویت و تبدیل به فرهنگ شود و یک خوداتکایی در مردم بوجود آید.

 

وی افزود: روستاها همیشه مولد بودند و با تولیدات خود شهرها و کشور را تغذیه می کنند و منشأ خدمات هستند لذا از اهمیت ویژه برخوردارند و امسال در 200 روستای منتخب این تالارها برگزار می شود که سال گذشته هم قریب 100 تالار در سطح استان تشکیل دادیم اما امسال معطوف به روستاها شده است.

 

اوحدی تأکید کرد: انجام کارشناسانه تالارها نیازمند شناخت دقیق و اقتضائات مناطق روستایی است و باید همه جوانب ورود به روستا و اقداماتی که قرار است انجام شود، مورد توجه باشد.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

با عضویت در خبرنامه از اخرین اخبار مطلع شوید، ما برای شما اخرین اخبار را ارسال میکنیم

اوقات شرعی

- -